Vis 08 2007
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Jak co roku odwiedzamy słoneczną wyspę Vis na przełomie sierpnia i września.

Piękna słoneczna pogoda, ciepła i czysta woda, dojrzałe winogrona, mniejsza ilość turystów niż w pełni sezonu, to wszystko zachęca nas do powrotu do Komizy.

W bazie nurkowej niewielki ruch, nasza grupa zgrana, punktualna i gotowa na nowe wyzwania. Część grupy niedawno ukończyła kurs P1, teraz sprawdzą, co nauczyli się podczas szkolenia w zimnym kamieniołomie.

Pierwsze wrażenie jest niesamowite- nurkowanie na wrak Teti, wspaniała widoczność sięgająca 30m, ciepła woda, ogromne kongery i brak jakiegokolwiek prądu.

Długa dyskusja po nurkowaniu, śmiech i radość rozładowują emocje młodych adeptów nurkowania. Opowiadają wrażania z podboju podmorskich głębin, widzieli kilkanaście ogromnych kongerów pływających po wraku, czekających na pokarm przynoszony przez płetwonurków.

Grupa zaawansowana spokojnie planuje już kolejne głębokie nurkowanie pod czujnym okiem Maćka. W kolejce czeka wrak Vassilios, niestety leży za głęboko i tylko kilka osób będzie miało zaszczyt go odwiedzić.

Z utęsknieniem czekaliśmy na dzień, kiedy popłyniemy do Niebieskiej Jaskini. Kiedy nadszedł, wszystkie gęby uśmiechały się od rana, wszyscy byli podnieceni. Dotarcie na wyspę z jaskinią nie było łatwe, ponieważ morze rozkołysało się i nawet wilki morskie musieli się dobrze trzymać, żeby nie wypaść za burtę.

Nurkowanie w jaskini wynagrodziło nam ciężka podróż, przepiękne widoki, gra świateł i ogrom jaskini.  

Nasze panie jak zawsze wylegują się na plaży, opalając swoje skąpo ubrane ciała, plotkują i udają, że pilnują dzieci. A my odpoczywamy pod wodą, podziwiając faunę i florę Adriatyku, która odkrywa przed nami swe piękno przy świetle latarki.

Nie wyobrażam sobie wakacji bez nurkowania, wieczornych spotkań przy plaży, szumu cykad i wakacyjnej atmosfery.

Galeria>>

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja