Korcula 08 2003
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Tym razem połączyliśmy wczasy nurkowe z odpoczynkiem nad Adriatykiem, wypoczywaliśmy na przepięknej wyspie Korcula. Pierwszy tydzień urlopu spędziliśmy w apartamentach z bezpośrednim dostępem do morza w miejscowości Prizba, gdzie w rodzinnej atmosferze oddawaliśmy się rozkoszom wakacyjnego szaleństwa. Dzieciaki miały wakacje swojego życia.

Kolejna siedem dni przeznaczyliśmy na nurkowanie, co wiązała się z przeniesieniem do Griscicy, gdzie znajduje się baza nurkowa. Miejscowy instruktor Neno dostarczał nas do miejsc nurkowych swoją łodzią z odkrytym pokładem, mimo topornego wyglądu dzielnie spisywała się na morzu.

Wyzwaniem okazało się nurkowanie do jaskini, zaplanowaliśmy je szczegółowo, jednak informacje Neno były niedokładne, co spowodowało, że każdy z instruktorów mógł zabrać do środka tylko jedną osobę. Cały plan uległ zmianie, nurkowanie się przedłużyło i nie każdemu było dane podziwiać podwodną grotę.

Warunki na morzu były znakomite, słaba fala i piękna pogoda pozwalały na bezpieczne nurkowanie. Każdy dzień pozwalał na odkrycie nowych miejsc, opowieścią przy wieczornym grillu nie było końca.

Jak zawsze zachwyciło nas piękno i dzikość Adriatyku. Pomimo, że jesteśmy w tych miejscach już po raz któryś, za każdym razem odkrywamy coś nowego, piękne zakamarki podwodnych ścian, gorgonie, korale, ślimaki nagoskrzelne, jastogi...

Korcula jest niezwykle malowniczą wyspą, która pozostawia niezapomniane wrażenie nienaruszonej przyrody. Mieliśmy możliwość pływania w niepowtarzalnym pięknie czystego, przejrzystego morza pełnego ryb.

Przejrzystość wody dochodziła do 25m, a temperatura 24C.

Niestety kończy się już wypoczynek nad słonecznym morzem, wracając do domu zabieramy ze sobą cząstkę słoneczne wspomnienia.

Galeria>>

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja